2017/07/10

PRODUKTYWNI PRZYJACIELE, CZYLI DWIE NIESAMOWITE APLIKACJE

Problemy z koncentracją? Nie możesz się skupić? Jutro jest ważny test, a ty nie możesz oderwać wzroku od ekranu telefonu? A może masz problem z uzależnieniem od małych okienek? Ale spokojnie, jest na to sposób. Poznaj najlepszych pomocników produktywnego życia! Obie darmowe, łatwe w obsłudze, a więc czego chcieć więcej?
Na użytkowników systemu ios czeka aplikacja o nazwie FocusNow. Tutaj (przynajmniej na początku) będziemy mogli hodować urocze pomidorki. Czas jaki możemy ustawić waha się od 25 minut aż do 150! A urzekło mnie w niej to, iż po wciśnięciu "start" program pozwala nam wybrać na co ten czas przeznaczymy (praca, nauka, gotowanie itp.) a później możemy sprawdzić jak gospodarujemy nasz dzień.
W przypadku aplikacji Forest: Stay focused w zależności od tego ile czasu ustawimy (a mamy wielkie pole do popisu od 10 do 120 minut) będziemy sadzić od krzaczka po piękną choineczkę. Lecz niestety nie mamy możliwości ustawić na co go przeznaczamy. Mimo wszystko aplikacja jest bardzo przyjemna w obsłudze. Choć nie jestem jej posiadaczką na co dzień, to na potrzeby tego posta ją sprawdziłam i mogę jak najbardziej polecić. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz